به گزارش خبرنگار مهر، امین میرزازاده فرنگی کار وزن ۱۳۰ کیلوگرم تیم ملی کشتی ایران در رقابت‌های جهانی ۲۰۲۲ صربستان چندی پیش توانست با کسب مدال نقره به کار خود در این آوردگاه مهم بین المللی خاتمه دهد. او که با کسب پیروزی‌های متوالی توانست تا پای فینال پیش برود در مصاف نهایی سنگین وزن مغلوب حریف نامدار و باتجربه ای بنام رضا کایالپ ترکیه‌ای شد و دستش از مدال طلا کوتاه ماند. البته میرزازاده در فینال هم جانانه در برابر حریف عنواندار خود ایستاد اما در نهایت اسیر تجربه او شد و با امتیاز فنی به وی باخت.
در همین راستا امین میرزازاده که به قول خودش هنوز در ابتدای راه کشتی و دوران قهرمانی است در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بسیاری از کارشناسان به من خرده گرفتند که چرا رودرروی کایالپ در فینال بدون برنامه بودی که من اصلاً چنین اعتقادی ندارم چراکه کاملاً با برنامه و نقشه پیش رفتم. من هم در تایم اول و هم در تایم دوم با برنامه کشتی گرفتم اما در نهایت حریف توانست با تکیه بر تجربه بالای خود موفق تر عمل کند. ضمن اینکه بدن او هم مثل اکثر کشتی گیران ترکیه، چرب بود و هرگاه برای زیر کتف زدن اقدام می‌کردم نمی‌توانستم او را در اختیار بگیرم.
وی در خصوص مصاف‌های بعدی با بزرگان کشتی فرنگی دنیا گفت: شاید برخی از کشتی گیران منتظر خداحافظی یا بازنشستگی رقبای عنواندار جهانی خود باشند تا بتوانند قهرمان شوند، اما من بر خلاف آنها توجهی به خداحافظی حریفان بزرگی همچون رضا کایالپ یا لوپز کوبایی ندارم و فقط با تکیه بر شرایط سنی و انگیزه بالای خودم به کسب مدال طلا می‌اندیشم.
میرزازاده در ادامه به تغییرات در رأس امور تیم ملی کشتی فرنگی اشاره کرد و گفت: محمد بنا زحمات زیادی برای تیم کشید که امیدوارم همیشه موفق و سلامت باشد. من همواره مطیع دستورات کادر فنی بوده و هستم و هر تصمیمی که بگیرند اجرا خواهم کرد. همانطور که دیدید در تمام انتخابی‌هایی که کادر فنی و فدراسیون گذاشت شرکت کردم و توانستم در نهایت به دوبنده تیم ملی برسم. البته باید به این موضوع هم اشاره کنم که مصاف انتخابی من و علی‌اکبر یوسفی برای دوبنده وزن ۱۳۰ کیلوگرم بسیار سازنده و مؤثر بود و باعث پیشرفت و انگیزه بیشتر من شد. به هر حال معتقدم هر کدام از مدعیان سنگین وزن تیم ملی به رقابتهای جهانی و المپیک بروند، می‌توانند هر حریفی را با چالش مواجه کنند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: به خوبی می دانم برای رسیدن به مدال طلای جهانی و المپیک، حریفان سرسختی در میادین داخلی و خارجی دارم ولی تلاش خواهم کرد تا با شکست آنان در آوردگاه‌های بزرگ به هدف اصلی برسم.