به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) هشدار داد که صدها زن و کودک در هائیتی با خطر مرگ دست و پنجه نرم می کنند و این ناشی از بحران کمبود سوخت در این کشور آمریکای لاتین است.

به گفته یونیسف، با عدم امنیتی که در «پورتوپرنس» حاکم است؛ زندگی بسیاری از زنان و نوزادان تازه متولد شده به دلیل عدم توانایی بیمارستان ها در ارائه خدمات حیاتی که ناشی از کمبود سوخت است؛ به مخاطره می افتد. چنانچه در بخش خدمات بهداشت و سلامت، به این قشر توجه لازم نشود؛ آنها جان خود را از دست خواهند داد.

یونیسف همچنین اعلام کرد که بخش اورژانس شماری از بیمارستان های هائیتی به دلیل مشکل کمبود سوخت، قادر به ارائه خدمات به بیماران نیستند. دو مورد از این بیمارستان ها در پورتوپرنس-پایتخت هائیتی- قرار دارند و به این ترتیب، زندگی ۳۰۰ کودک، ۴۵ زن بستری در بخش مراقبت های بارداری و ۷۰ بیمار دیگر از جمله آنهایی که به کووید ۱۹ مبتلا هستند؛ به مخاطره افتاده است.

به عنوان یک راه حل موقت، یونیسف قراردادی را با یک شرکت محلی منعقد کرده تا سوخت مورد نیاز بیمارستان های پورتوپرنس را تأمین کند. همچنین یونیسف ۹۰۰ یخچال خورشیدی برای تسهیلات بهداشتی هائیتی تدارک دیده تا مانع از فاسد شدن ذخایر واکسن شود.

منبع : مهر