به گزارش خبرنگار مهر، تیم والیبال زنان سایپا در بیست و یکمین دوره رقابت‌های جام باشگاه آسیا برای نخستین بار عنوان چهارمی را برای والیبال زنان ایران کسب کرد.

مریم هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره سطح رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا گفت: با توجه به شرایط کرونایی، برخی از تیم‌ها با دو تیم در رقابت‌ها شرکت کردند. در ابتدا تصورمان این بود که یک تیم آنها ضعیف باشد اما زمانی که وارد مسابقات شدیم برخلاف آن تصورمان بود. تیم‌هایی روانه مسابقات کرده بودند که بسیار آماده راهی رقابت‌ها شده بودند و لژیونرهای خوبی نیز در اختیار داشتند.

برای ارتقای جایگاه والیبال زنان تلاش کردیم

سرمربی تیم والیبال سایپا افزود: تمام تیم‌ها با آمادگی کامل در مسابقات شرکت کرده بودند و سطح کیفی بازی‌ها بالا بود. تلاش مضاعفی کردیم تا جایگاه والیبال زنان ایران را در جام باشگاه‌ها آسیا تغییر دهیم. برای هر امتیاز جنگیدیم و بازیکنان بسیار جنگنده در زمین حاضر می شدند.

وی درباره برخی از اشتباهات بازیکنان در جریان بازی گفت: اشتباه طبیعی است. قرار نیست بازیکن اشتباه نکند. اگر خطای انفرادی را پایین بیاوریم به راحتی جایگاه را ارتقا می‌دهیم و یکی از برنامه‌های ما کاهش خطای انفرادی بود.

فریبا محمدیان چه کاری برای والیبال زنان کرد؟

وی با اشاره به عدم حمایت‌ها و برنامه ریزی مدون در والیبال زنان گفت: فریبا محمدیان چه کاری در مدت زمان حضور در فدراسیون برای والیبال زنان انجام داده است؟ قزاقستان تیمی است که در اروپا بازی می کند. تایلند ۴ عنوان قهرمانی آسیا را دارد و اینها اصلا حریفان ساده و آسانی نبوده اند. در طول این سالها مگر چقدر از والیبال زنان حمایت کرده اند که حالا برخی انتظار نتایج بهتر داشتند؟ والیبال زنان ایران حدود ۲ سال هیچ مسابقه برون مرزی نداشته و به نظرم تیم سایپا با کسب عنوان چهارمی، یک شاهکار جهانی انجام داده است.

امیدوارم شاهد تغییرات در بخش زنان باشیم

وی ادامه داد: زمانی نماینده ایران بالای ۱۰ امتیاز نمی‌توانست از تایلند امتیاز کسب کند اما توانستیم از تیم‌های قزاقستان و تایلند گیم دریافت کنیم. اگر بخواهیم جزو سه تیم برتر آسیا قرار بگیریم نیازمند حمایت‌های بسیاری هستیم و باید بازی‌های تدارکاتی با تیم‌های سطح اول برگزار شود. داورزنی در بخش مردان تغییرات خوبی اعمال کرد و نتیجه گرفت. امیدوارم در بخش زنان نیز شاهد تغییرات باشیم.

بازیکنان دلسرد شدند

هاشمی درباره گلایه از عدم استقبال مسئولان فدراسیون والیبال افزود: بازیکنان در فرودگاه دلخور شدند چرا که هیچ کسی از فدراسیون به استقبال تیم نیامد. این نحوه برخورد، بازیکنان را دلسرد می کند. توقع داشتیم که حداقل فریبا محمدیان به استقبال تیم می آمد.

بحث سلیقه در والیبال زنان حرف اول را می زند

سرمربی تیم والیبال سایپا درباره کسب عنوان بهترین مدافع بازی‌ها توسط پوران زارع گفت : برای زارع بسیار خوشحالم، هنوز در والیبال ایران سرعتی زنی مانند زارع نداریم. او بسیار با تجربه و توانمند است. بحث سلیقه در والیبال زنان حرف اول را می زند. زارع هفته اول اردوهای ملی خط خورد اما توانست در جام باشگاههای آسیا برای نخستین بار عنوان بهترین مدافع را کسب کند. مگر می‌شود بازیکنی که از اردوهای ملی خط خورده است در آسیا بهترین شود؟ پس واضح است که سلیقه حرف اول را می زند. اگر زارع بازیکن بدی است چطور در آسیا عنوان بهترین را کسب کرد؟

هاشمی در پایان گفت: اگر شرایط بهتری داشته باشیم و بتوانیم با تیم‌های تراز اول دیدارهای تدارکاتی برگزار کنیم قطعا می‌توانیم روی سکو برویم. سایپا شرایط مالی خوبی نداشت اما همت کرد و تیم به رقابت‌ها اعزام شد. اگر آماده‌تر می رفتیم می‌توانستیم روی سکو باشیم.

منبع : مهر