• امروز : دوشنبه - ۲۵ تیر - ۱۴۰۳

با رفع کمبودهای مسکن، شاهد کاهش قیمت مسکن خواهیم بود

  • 23 آذر 1402 - 18:00
با رفع کمبودهای مسکن، شاهد کاهش قیمت مسکن خواهیم بود

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور در خصوص اقدامات بانک مسکن در حوزه طرح ملی مسکن، گفت: طرح نهضت ملی مسکن به عنوان یک کلان پروژه در دولت سیزدهم محسوب می‌شود که عنایت رهبر معظم انقلاب و دولتمردان بر این است تا وعده کمی و کیفی در حوزه مسکن تحقق پیدا کند. طی دو سال اخیر زمینه‌سازی قابل قبولی در این راستای طی شده است.
معاون پارلمانی رئیس جمهور در ادامه تاکید کرد: در تأمین منبع مالی این پروژه عظیم بانک مسکن به عنوان یک پیشبرد گام برمی‌دارد و بار پروژه ساخت واحدهای مسکونی برعهده این بانک است. با تاکید ریاست جمهور در شورای عالی مسکن بنا شد تا باقی بانک‌ها برای اعطای تسهیلات مسکن به پای کار بیایند و به وظایفشان عمل کنند تا ساخت و ساز مسکن در کشور با سرعت بیش‌تری رو به جلو حرکت کند. زمانی که عرضه مسکن بیشتر شود و بتوانیم کمبودها را جبران کنیم، آثار مثبت خود را در جامعه بر جای خواهد گذاشت.
وی تصریح کرد: اکنون اختیاراتی نیز به بانک مرکزی داده شده تا در صورتی که بانک‌ها در موضوع نهضت ملی مسکن به وظایفشان عمل نکردند، آنها را بازخواست کرده و مکانیسمی در نظر گرفته شده است تا این بانک‌ها همراهی لازم را داشته باشند.
تأمین مالی ۷۰ درصدی مسکن توسط بانک مسکن
وی با یادآوری اینکه دولت و مجلس به موضوع مسکن توجه ویژه دارند و نمایندگان نیز در حوزه‌های انتخابیه با آن روبرو هستند، اظهار داشت: بر این اساس اگر نمایندگان پیشنهاداتی داشته باشند، مورد توجه دولت و مجلس قرار خواهد گرفت. اگر اکنون شاهدیم تأمین مالی بخش اعظم نهضت ملی مسکن بر عهده بانک مسکن بوده و در آینده نیز حداقل سهمی ۶۰ و ۷۰ درصدی بر عهده این بانک خواهد بود، باید فکری برای افزایش سرمایه بانک شود.
اقساط ۲۰ ساله وام بانک مسکن
وی همچنین به اقساط ۲۰ ساله تسهیلات بانک مسکن و سرمایه‌ای که در اختیار مردم قرار می‌گیرد، اشاره کرد و افزود: همه این موارد ما را بر آن می‌دارد که جبرانی انجام دهیم تا بانک مسکن با مشکلی مواجه نشود.
وی طرح نهضت ملی مسکن را یک کلان پروژه در کشور توصیف کرد که مورد عنایت رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهور و نمایندگان مجلس است تا اهداف کمی و کیفی آن تحقق یابد و شاهد بودیم در دو سال و نیم گذشته زمینه سازی خوبی نیز در این خصوص انجام گرفته است.
وی گفت: در ماه‌های اخیر نوسانات قیمت مسکن کنترل و مهار شده است و بازار مسکن شرایط بهتری را پیش رو خواهد داشت. زمانی که میزان عرضه مسکن در بازار از تقاضا بیشتر شود و بتوانیم کمبودهای مسکن را در بازار جبران کنیم قطعاً کاهش قیمت مسکن به وضوح در دراز مدت مشخص خواهد شد.

لینک کوتاه : https://kalannews.ir/?p=51338

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.