به گزارش ایسنا، در  جریان رقابت‌های تیراندازی جام جهانی باکو تیراندازان در تفنگ تیمی سه وضعیت مردان در خط آتش ایستادند. در پایان مرحله اول تیم ایران با ترکیب‌ امیرمحمد نکونام، مهیار صداقت و هادی قره‌باغی در بین ۱۴ تیم با رکورد ۱۲۸۴.۴۰ دهم شد و از صعود به دور بعد باز ماند.

همچنین در بخش تفنگ تیمی ۵۰ ‌متر سه وضعیت زنان تیم ایران با ترکیب فاطمه کرم زاده، آرمینا صادقیان و نجمه خدمتی در بین ۱۵ تیم گروه خودش با رکورد ۱۳۰۰.۵۲ در رده دهم جای گرفت.

در ادامه مسابقات و در تپانچه تیمی ۲۵ متر زنان تیم ایران با ترکیب گلنوش سبقت‌الهی، هانیه رستمیان و زینب طومار در دور اول هفتم و راهی مرحله دوم شده بود اما در آن مرحله هشتم شد و از صعود به فینال بازماند. 

سومین مرحله جام جهانی در سال ۲۰۲۲ در سه ماده تفنگ، تپانچه و اهداف پروازی از ۶ تا ۱۷ خرداد به میزبانی باکو آذربایجان در حال انجام است. ایران با ترکیب ۲۲ تیرانداز در تفنگ، تپانچه و تراپ در این مسابقات حاضر شده است. تاکنون تنها تیم تپانچه مردان موفق به کسب مدال شده است.

*نتایج کامل تیراندازان ایرانی در جام جهانی باکو تا این لحظه:
 

*مقدماتی تفنگ بادی مردان: 
امیرمحمد نکونام هجدهم
مهیار صداقت بیست و سوم
محمدامین رهسپار سی و سوم
هادی قره‌باغی شصت و سوم
 

*مقدماتی تفنگ بادی زنان:
فاطمه کرم‌زاده یازدهم
نجمه خدمتی سی و یکم
آرمینا صادقیان سی و پنجم
فاطمه امینی سی و ششم 
فاطمه کبیری چهل و دوم
 

*مقدماتی تپانچه بادی زنان:
زینب طوماری دهم
گلنوش سبقت‌الهی شانزدهم
هانیه رستمیان سی و ششم
مهدیسا برزگر چهل و نهم 
 

*مقدماتی تپانچه بادی مردان:
جواد فروغی  چهاردهم
سجاد پورحسینی بیست وسوم
محمدرسول عفتی سی و سوم
وحید گلخندان چهل و ششم
 

*مقدماتی میکس تیمی تفنگ:
تیم دو(نجمه خدمتی و امیرمحمد نکونام): هجدهم
تیم یک (فاطمه کرم زاده و مهیار صداقت): بیست و هفتم
 

*مقدماتی میکس تیمی تپانچه:
تیم یک (گلنوش سبقت‌الهی و جواد فروغی): هشتم
تیم دو (هانیه رستمیان و سجاد پورحسینی) نهم
 

*مقدماتی تراپ مردان:
بابک یگانه چهل و نهم
محمدمجید اقبالیان هفتاد و سوم
امیرحسین آقازاده صد و یکم
 

*مقدماتی تراپ زنان:
شیوا فرحپور چهل و دوم
مرضیه پرورش چهل و چهارم
 

*مقدماتی تیم تفنگ مردان (امیرمحمد نکونام، مهیار صداقت و محمدامین رهسپار): دهم
 

*مقدماتی تیم تفنگ زنان (نجمه خدمتی، فاطمه امینی و فاطمه کرم زاده): هفتم
 

*مقدماتی تیم تپانچه مردان(جواد فروغی، محمدرسول عفتی و سجاد پورحسینی): دوم
 

*فینال تیم تپانچه مردان(جواد فروغی، محمدرسول عفتی و سجاد پورحسینی): اول
 

*مقدماتی تفنگ سه وضعیت مردان:
امیرمحمد نکونام یازدهم
مهیار صداقت بیست و هفتم 
 

*مقدماتی میکس تیمی تراپ:
تیم دو (شیوا فرحپور و امیرحسین آقازاده): هجدهم
تیم یک (مرضیه پرورش نیا و بابک یگانه): نوزدهم
 

*مقدماتی ۲۵ متر تپانچه زنان:
هانیه رستمیان ششم 
گلنوش سبقت‌اللهی سی و سوم
زینب طوماری پنجاه و سوم
 

*مقدماتی تفنگ سه وضعیت زنان:
فاطمه کرم زاده سی و سوم
نجمه خدمتی سی و هفتم
فاطمه امینی  سی و هشتم
آرمینا صادقیان چهل و چهارم
 

*مقدماتی تیمی تفنگ سه وضعیت مردان:  دهم
 

*مقدماتی تفنگ سه وضعیت زنان:  پانزدهم
 

*مقدماتی تپانچه ۲۵ متر زنان: هفتم
 

*تعیین رنکینگ تپانچه ۲۵ متر زنان: هشتم

انتهای پیام

منبع : ایسنا