«پیتر باچا» عضو مجارستانی هیأت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی درباره سفرش به ایران گفت: سفر خیلی خوب و قابل توجهی به ایران داشتم و مذاکرات خوبی با علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی ایران صورت گرفت. قرار شد که از تجربیات ایران استفاده کنیم. در صحبت‌هایی که داشتیم اردوی مشترک تیم‌های ملی ایران در مجارستان مورد بحث قرار گرفت و همچنین مقرر شد سایر کشورهای اروپایی با رایزنی‌هایی که صورت می‌گیرد، با توجه به امکاناتی پیشرفته‌ای که وجود دارد، کمپ‌های تمرینی‌شان را در ایران برگزار کنند.

وی همچنین درباره تلاش‌های ایران برای عضویت در هیأت رئیسه اتحادیه جهانی هم اظهار داشت: ایران با توجه به جایگاه بزرگی که در کشتی دنیا دارد، می‌تواند در اتحادیه جهانی پست داشته باشد و در این زمینه امیدوارم با رایزنی‌هایی که صورت می‌گیرد، ایران در اتحادیه جهانی صاحب کرسی شود و در این زمینه من هم تا جایی که امکان داشته باشد، در کنار ایران خواهم بود.

عضو مجارستانی هیأت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی که همراه تیم کشتی فرنگی نوجوانان مجارستان برای شرکت در تورنمنت بین‌المللی سرخس به ایران آمده بود، درباره بازدید از خانه کشتی و کمپ تیم‌های ملی، تصریح کرد: امکانات کشتی ایران خیلی عالی است و چنین امکاناتی را تا به حال در جای دیگری ندیده بودم. سالن بدنسازی، تجهیزات تمرینی و امکانات کاملی که برای تغذیه کشتی گیران در نظر گرفته شده بود، در حد عالی بود. به طوری که کاش نوجوانان فرنگی کار مجارستان می‌توانستند دو تا سه هفته در این کمپ اردو بزنند.

باچا افزود: ایران دریایی از کشتی‌گیران خوب است که در سطح بالا و با کیفیتی مبارزه می‌کنند و حضور کشتی‌گیران نوجوان مجارستانی این فرصت را در اختیارشان گذاشت که بتوانند با نفرات بهتر و بالاتری از نظر فنی نسبت به خودشان کشتی بگیرند و تمرین کنند و این مسئله می‌تواند به بهتر شدن کشتی‌هایی که می‌گیرند، کمک کند.

وی همچنین در ادامه به میزبانی سرخس در تورنمنت بین‌المللی کشتی فرنگی نوجوانان اشاره کرد و گفت: میزبانی سرخس خیلی خوب بود و تماشاگرانی که در سالن بودند، واقعاً پر شور بودند و این هیجان مبارزها را بالا برده بود. اینکه فدراسیون کشتی ایران تصمیم گرفته که مسابقات بین‌المللی را در خارج از تهران و در شهرهای دور از پایتخت برگزار کند، تصمیم خوبی است.

عضو هیأت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی در پایان با تشکر از مهمان نوازی ایرانی‌ها، تاکید کرد: پذیرایی شما فوق العاده بود و شما مردم مهمان نواز و خوش برخوردی هستید که از ما به گرمی استقبال کردید. تنها نکته منفی، رانندگی در خیابان‌ها بود که کار را سخت می‌کرد! در بازگشت به مجارستان، در مصاحبه با رسانه‌ها حتماً از مهمان نوازی ایرانی‌ها صحبت خواهم کرد و خواهم گفت که تبلیغات منفی علیه کشورتان، واقعیت ندارد و دروغ است.

منبع : مهر