به گزارش مهر، در ادامه هجدهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی زنان آسیا در اردن، تیم ملی هندبال بانوان کشورمان عصر امروز پنجشنبه اول مهرماه در مرحله نیمه نهایی به مصاف تیم قدرتمند کره جنوبی رفت.

ایران در این مسابقه در شرایطی مقابل تیم قدرتمند کره جنوبی به میدان رفت که برای سومین بازی متوالی سرمربی و دو مربی خود را به دلیل مثبت شدن تست کرونا در اختیار نداشت. ملی پوشان در این بازی در نیمه نخست با نتیجه ۱۲- ۲۳ و در پایان با امتیاز ۲۱-۴۶ بازی را واگذار کردند.

شاگردان قانع در حالی به مصاف این تیم قدرتمند رفتند که تمامی بازی‌های رو در رو با این تیم را با اختلاف واگذار کرده بودند. کره جنوبی از ۱۷ دوره این رقابت‌ها ۱۴ بار قهرمان، دو بار نایب قهرمان و یک بار سوم شده است.

ملی پوشان ایران روز شنبه سوم مهر، برای کسب مقام سوم به مصاف بازنده دیدار ژاپن – قزاقستان می‌روند.

لازم به ذکر است تیم ملی هندبال بانوان کشورمان برای نخستین بار با صعود به مرحله نیمه نهایی هجدهمین دوره رقابت‌های هندبال قهرمانی زنان آسیا سهمیه حضور در رقابت‌های جهانی کسب کرده است.

پیش از این مسابقه، برای تعیین جایگاه نهم یک دیدار برگزار شد که سنگاپور با شکست ۲۴ بر ۱۵ کویت نهم شد. ازبکستان ۳۴ بر ۲۶ اردن را از پیش رو برداشت و هنگ کنگ مقابل سوریه ۳۴ بر ۲۴ پیروز شد.

هجدهمین دوره رقابت‌های هندبال قهرمانی زنان آسیا تا سوم مهر به میزبانی اردن برگزار می‌شود.