به گزارش ایسنا، اولین اردوی آماده‌سازی تیم ملی هندبال زنان ایران برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا با حمایت باشگاه‌ سنگ آهن بافق یزد از ۱۳ مهر در بافق استارت خورد. ۳۱ بازیکن به این اردو دعوت شدند و این اردو تا ۲۱ مهر ادامه خواه داشت.
چون تیم ملی هندبال زنان قرار است با حمایت باشگاه فرهنگی ورزشی سنگ آهن بافق یزد به مسابقات قهرمانی زنان آسیا در کره جنوبی اعزام شود فدراسیون انتخاب کادر فنی تیم ملی را به عهده باشگاه بافق گذاشته است. پیش از این هدایت تیم ملی در مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی را مسعود ظهرابی و منتسرات پوچه دیاز بر عهده داشتند.
 نوزدهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی زنان آسیا و انتخابی قهرمانی جهان ۲۰۲۳ از ۳ تا ۱۳ آذر به میزبانی اینچئون کره جنوبی آغاز خواهد شد.
فاطمه خلیلی بهفر، هانیه لک، آرزو محمدی اولقی، الناز یارمحمدی توسکی، مریم یوسفی، حدیثه نوروزی خرزوقی، بهار ایزدگشب، الناز یحیوی‌پور، مینا وطن پرست توتونسیز، فاطمه مریخ، آرزو کیانی آرا، شهرزاد نصوحی، مبینا حسن‌نژاد، راحله اعتمادی پور، اسرا زندی، مهربان بدوی، نگار زنده‌بودی، ستاره رحمانیان، فاطمه برات‌پور، مژگان قهرمانی، شقایق ظفری، نوریه عباسی، ساناز رجبی، حانیه کریمی، عطیه شهسواری، الناز قاسمی، توران سلمان‌پور، مریم کاراندیش، زهرا فقیهی، مائده عشاقی و فاطمه میرعلمی بازیکنان دعوت شده به این اردو هستند.
افسانه دهقانی نایب رئیس بانوان فدراسیون هندبال در گفت و گو با ایسنا، در مورد آغاز اردوی آمادگی تیم ملی هندبال زنان جهت اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا اظهار کرد: اولین اردوی ما از ۱۳ مهر در بافق یزد استارت خورد. من خودم در آغاز این اردوها حضور داشتم. این اردو تا ۲۱ مهر ادامه دارد و ملی پوشان خود را برای مسابقات قهرمانی آسیا آماده می‌کنند.
نایب رییس زنان فدراسیون هندبال در مورد انتخاب کادر فنی تیم ملی گفت: تیم ملی قرار است با حمایت مالی باشگاه فرهنگی ورزشی سنگ آهن بافق در نوزدهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا حاضر شود به همین دلیل اعضای کادر فنی و به طبع آن انتخاب بازیکنان بر عهده باشگاه بافق خواهد بود.
وی در پاسخ به این سوال که آیا با منتسرات پوچه دیاز دیگر همکاری نخواهید داشت، گفت: انتخاب مربی و کادر بر عهده باشگاه بافق است. این مربی تا مسابقات همبستگی اسلامی با ما قرارداد داشت و بعد از مسابقات ادامه همکاری منوط به توافق طرفین بوده است. اما چون در حال حاضر باشگاه بافق حامی تیم ملی است لذا کادر هم توسط خود باشگاه تعیین می‌شود.
انتهای پیام