به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه طی سخنانی گفت که مسکو عزم اساسی طرف‌های برجام را در نظر می‌گیرد تا ابزاری را برای ایجاد روح تازه در این توافق ایجاد کند و امیدوار است دور جدیدی از مذاکرات وین در مورد بازگرداندن توافق در آینده نزدیک آغاز شود.

بر اساس این گزارش، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در جریان برگزاری نشست خبری امروز خود تاکید کرد: ما به این واقعیت توجه داریم که تمامی طرف‌ها (در برجام) بر همکاری سریع‌تر در خصوص فرآیندی برای دمیدن روحی تازه در کالبد برجام متمرکز شده‌اند. امیدواریم دور دیگری از مذاکرات در آینده نزدیک برگزار شود.

زاخارووا همچنین دستاوردهای حاصل از توافق‌های پیشین در مذاکرات هسته‌ای را اساس توافق‌های پیش رو دانسته و تاکید کرد: فرض ما بر این است که کوتاه‌ترین راه برای احیای مجدد برجام در ظرفیت کامل خود، از طریق رعایت دقیق مفاد آن از سوی همه طرف‌ها بر اساس توازن در منافع مورد تأیید (در متن توافقنامه) بدون هیچ گونه معافیت یا (تعهدات) اضافی است.

وی با این حال در خصوص زمان تقریبی آغاز مذاکرات برجامی گفت: انجام چنین پیش بینی‌هایی کار چندان مفیدی نیست. حجم زیادی از کارها باید انجام شود. باید بر نزدیک شدن رویکردها متمرکز شویم.

منبع : مهر