مظفر محمد خانی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه امدادگران هلال احمر استان سمنان از سوم لغایت نهم دی ماه سال جاری به ۴۳ حادثه مختلف امدادرسانی لازم را کردند، ابراز داشت: از مجموع این حوادث پنج مورد برف و کولاک، ۲۱ مورد جاده‌ای، ۱۵ مورد حضوری، مناسبتی یک مورد و شهری ۲۱ مورد را شامل می‌شود.
وی ضمن بیان اینکه برای امداد رسانی به حوادث مختلف ۴۵ تیم اعزام شده است، افزود: طی هفته گذشته ۱۵۹ نیروی عملیاتی هلال احمر در امداد و نجات فعال بودند و خدمات لازم را به حادثه دیدگان ارائه کردند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان بابیان اینکه طی مدت مذکور ۲۵۹ نفر در حوادث مختلف آسیب دیدند، ابراز داشت: از مجموع این افراد ۱۲ نفر نجات یافته و ۱۲ نفر در پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای اسکان داده شدند.
محمد خانی با بیان اینکه در مهمترین حادثه رانندگی طی هفته گذشته می‌توان به تصادف لودر با تریلی کشنده کیلومتر ۴۴ محور آرادان – سرخه با یک کشته اشاره داشت، تصریح کرد: در مجموع ۱۲ نفر در حوادث جاده‌ای توسط هلال احمر نجات یافته و خدمات سرپایی دریافت کرده یا انتقال به مراکز درمانی انتقال داده شدند.
وی بابیان اینکه ۲۲ دستگاه آمبولانس طی یک هفته گذشته برای اجرای عملیات امداد و نجات به محل حادثه اعزام شدند، افزود: پایگاه‌های هلال احمر در سطح جاده‌های استان فعال هستند و خدمات لازم را به مسافران ارائه می‌دهند اما هموطنان می‌توانند در صورت بروز حادثه با شماره ۱۱۲ حتی بدون سیم کارت تماس بگیرند تا در اسرع وقت به مشکل آنها رسیدگی شود.