• امروز : پنج شنبه - ۲۸ تیر - ۱۴۰۳

از دستگیری سارقان منزل تا موبایل قاپان حرفه ای در پایتخت

  • 29 اردیبهشت 1402 - 13:57
از دستگیری سارقان منزل تا موبایل قاپان حرفه ای در پایتخت

به گزارش خبرگزاری مهر، شهر تهران بستر حوادث و جرایم مختلفی است؛ هر روز تماس‌های زیادی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران گرفته می‌شود که بسیاری از آنها عملیاتی شده و منجر به دستگیری مجرم یا مجرمانی می‌شود.
دستبند پلیس بر دستان شرور محله یاخچی آباد
رئیس مرکز عملیات سازمان اطلاعات پلیس تهران از دستگیری فرد شرور به اتهام ضرب و جرح عده‌ای از شهروندان با سلاح سرد در محله یاخچی آباد تهران خبر داد.
سرهنگ سعید راستی رئیس مرکز عملیات سازمان اطلاعات پلیس تهران گفت: مأموران در راستای طرح ارتقا امنیت اجتماعی و کنترل مجرمان حرفه‌ای، سابقه دار و تحت تعقیب، مأموران پلیس اطلاعات تهران موفق شدند با اقدامات فنی متهم را شناسایی و در یک اقدام پلیسی دستگیر کنند.
وی افزود: از آنجا که حفظ جان شهروندان برای مأمورین در اولویت اول مأموریت‌ها قرار دارد با سعه صدر و طمأنینه بیشتری به تعقیب وی پرداخته که با استفاده از شلوغی جمعیت از دید مأموران پنهان و از محل واقع در محله یاخچی آباد متواری شد.
این مقام انتظامی استان بیان داشت: مأموران سریعاً با بکارگیری ترفندهای اطلاعاتی و بهره‌گیری از روش‌های پلیسی هویت فرد مهاجم که باعث ضرب و جرح چند تن از شهروندان با سلاح سرد شده بود و مخفیگاه وی را در محله مذکور شناسایی، در یک عملیات ضربتی با دستور ویژه دادستان مربوطه در حالی که مقدمات فرار را فراهم می‌کرد، دستگیر که پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.
سرهنگ راستی در پایان از مشارکت و همکاری خوب مردمی با پلیس قدردانی و از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه فعالیت غیرقانونی و مجرمانه توسط افراد فرصت طلب و قانون گریز، مراتب را در اسرع وقت از طریق تلفن فوریت‌های پلیس ۱۱۰ اعلام کنند.
اعتراف به ۲۰ فقره سرقت
رئیس پلیس پیشگیری تهران از دستگیری ۲ سارق حرفه‌ای خودرو و اعتراف متهمان به ۲۰ فقره سرقت و مالخری اموال مسروقه خبر داد.
سرهنگ محمد گودرزی رئیس پلیس پیشگیری تهران گفت: در پی مراجعه و شکایت چند تن از شهروندان در هفته‌های اخیر، در خصوص سرقت خودروهای سواری در محدوده خیابان پاک نژاد تهران، پیگیری موضوع سریعاً به صورت ویژه در دستور کار عوامل عملیات کلانتری ۱۳۴ این پلیس قرار گرفت.
وی افزود: در تحقیقات انجام شده مشخص شد، متهمان با پرسه زنی در مناطق جرم خیز و شناسایی خودروهای اکثراً پراید که در مناطق خلوت و بدون نور کافی پارک شده بودند، در فرصت مناسبی درب خودرو را تخریب و خودرو را به سرقت می‌بردند.
این مقام انتظامی در ادامه ابراز داشت: مأموران کلانتری شهرک قدس با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و روش‌های علمی، در نهایت در بیست و هفتم اردیبهشت ماه امسال در همان محدوده متوجه ۲ نفر که به طرز مشکوکی با خودروی پراید در حال پرسه زنی در سطح خیابان بودند شده و به آنان نزدیک می‌شنوند که متهمین با دیدن مأمورین به طرز خطرناکی از محل متواری شدند.
رئیس پلیس پیشگیری تهران ادامه داد: مأموران در نخستین‌گام با رعایت قانون بکارگیری سلاح چند تیر هوایی شلیک می‌کنند که متهمین با بی توجهی به مسیر خود ادامه می‌دهند سپس لاستیک خودروی متهمان را هدف گلوله قرار می‌دهند و در ادامه با ایجاد طرح مهار وسیله نقلیه مذکور را متوقف و موفق به دستگیری ۲ مرد جوان شدند.
وی گفت: در بررسی داخل خودرو، ۲ دستگاه ضبط، ۳ دستگاه باند و کامپیوتر خودرو همگی سرقتی مجموعاً به ارزش تقریبی ۵۰۰ میلیون ریال کشف شد.
رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ تصریح کرد: متهمان ۲۷ الی ۳۲ ساله پس از انتقال به مقر انتظامی به ۲۰ فقره سرقت خودرو و ۷ فقره مالخری قطعات مسروقه در محدوده محله‌های عباس آباد و شهرک قدس اعتراف کردند.
سرهنگ گودرزی در پایان با بیان اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شدند، گفت: از مال باختگانی که با این شیوه و شگرد از آنان سرقت شده است می‌خواهیم با حضور در کلانتری ۱۳۴ شهرک قدس متهمان را مورد شناسایی قرار دهند.
دستگیری سارق موتورسیکلت
رئیس پلیس پیشگیری تهران از دستگیری سارق حرفه‌ای موتورسیکلت هنگام پرسه زنی با موتورسیکلت مسروقه خبر داد و گفت: متهم برای تحقیقات تکمیلی در اختیار پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.
محمد گودرزی رئیس پلیس پیشگیری تهران گفت: در راستای اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی، مأموران کلانتری ۱۰۴ عباس آباد در محدوده محله و خیابان بهشتی در حال گشت‌زنی بودند که به راکب یک دستگاه موتورسیکلت که رفتار نامتعارف از خود نشان می‌داد مشکوک شدند و تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند.
وی افزود: بررسی‌های اولیه مأموران نشان می‌داد، موتورسیکلت چندی قبل از شرق تهران به سرقت رفته که همین سرنخ کافی بود تا دستور ایست وسیله نقلیه مذکور صادر شود.
رئیس پلیس پیشگیری تهران ادامه داد: راکب موتورسیکلت پس از مشاهده گشت پلیس بلافاصله به طرز خطرناکی متواری شدند و با حرکات مارپیچ به خودروی‌های عبوری شهروندان آسیب وارد کردند و به هشداری مأموران بی‌توجهی کردند.
این مقام انتظامی تصریح کرد: مأموران در نخستین‌گام با رعایت قانون بکارگیری سلاح و با شلیک تیر هوایی و در ادامه با ایجاد طرح مهار وسیله نقلیه مذکور را متوقف کردند.
سرهنگ گودرزی توضیح داد: متهم که مأموران پلیس را در مقابل خود می‌بیند با استفاده از سلاح سرد به سمت مأموران حمله‌ور و بدین ترتیب متهم در یک عملیات ضربتی در حالی که قصد داشت از دیوار خانه‌ای بالا برود دستگیر و خلع سلاح شد.
وی با بیان اینکه از کوله پشتی متهم آلات و ادوات سرقت کشف شده است، خاطرنشان کرد: متهم پس انتقال به کلانتری در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر سرقت یک دستگاه موتورسیکلت و دیگر سرقت‌های موتورسیکلت در سطح معابر تهران اعتراف کردند.
وی افزود: در تحقیقات تکمیلی مأموران نیز مشخص شد، متهم دارای سوابق متعدد کیفری بوده که اقدام به سرقت موتورسیکلت شهروندان در ساعات پایانی شب در سطح خیابان‌های تهران می‌کرد.
رئیس پلیس پیشگیری تهران خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهم ۳۷ ساله برای کشف جرایم احتمالی و شناسایی سایر شاکیان دیگر در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.
دستگیری ۲ قاپ زن حرفه‌ای در شرق تهران
رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۲ سارق جوان که در شرق تهران اقدام به موبایل قاپی می‌کردند خبر داد و گفت: در این رابطه مالخر اموال مسروقه نیز دستگیر شد.
علی ولیپور گودرزی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: با وقوع موبایل قاپی‌های سریالی از شهروندان در شرق تهران، موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.
رئیس پلیس آگاهی پایتخت افزود: با توجه به حساسیت موضوع کارآگاهان تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند و در بررسی‌ها متوجه شدند سرقت‌ها توسط ۲ سرنشین یک موتور سیکلت قرمز رنگ صورت گرفته است.
سرهنگ کارآگاه ولیپور گودرزی ادامه داد: کارآگاهان در نخستین گام با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و روش‌های علمی هویت متهمان را شناسایی کردند و متوجه شدند آنها افرادی سابقه دار هستند.
این مقام انتظامی در ادامه تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی پس از دریافت این سرنخ مهم با اقدامات اطلاعاتی، مخفیگاه متهمان را در شرق تهران شناسایی و پس از هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی آنها را در یک عملیات منسجم دستگیر کردند.
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ تصریح کرد: متهمان در جریان تحقیقات به چندین فقره سرقت موبایل قاپی به عنف موبایل قاپی از شهروندان در خیابان‌های شرق تهران اعتراف و مال باختگان در مواجه حضوری آنها را به عنوان سارق تلفن‌های همراه خود شناسایی کردند.
سرهنگ کارآگاه ولیپور گودرزی با بیان اینکه مالخر این پرونده نیز دستگیر و اموال مسروقه از مخفیگاه وی کشف شده است، خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهمان برای کشف جرایم احتمالی و شناسایی سایر شکات دیگر در اختیار کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران قرار گرفتند.
دستگیری سارقان حرفه‌ای در تعقیب و گریز طولانی
رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری سارقان جوان توسط کارآگاهان پلیس آگاهی خبر داد.
سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: در راستای اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی کارآگاهان پلیس آگاهی در محدود خیابان ۱۷ شهریور تهران در حال گشت زنی بودند که به یک موتورسیکلت با ۲ سرنشین مشکوک شدند و تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند.
رئیس پلیس آگاهی پایتخت افزود: کارآگاهان در گام نخست متوجه شدند، پلاک موتورسیکلت موردنظر سابقه سرقت دارد و سرنشینان این وسیله نقلیه، سارقان حرفه‌ای موبایل قاپ هستند.
سرهنگ کارآگاه ولیپور گودرزی تصریح کرد: همین اطلاعات کافی بود تا کارآگاهان پلیس آگاهی وارد عمل شوند و بلافاصله دستور ایست وسیله نقلیه مذکور را صادر کردند.
این مقام انتظامی عنوان کرد: متهمان پس از مشاهده پلیس به صورت خطرناکی از خیابان متواری شدند که کارآگاهان در جریان تعقیب و گریز چند کیلومتری با رعایت قانون بکارگیری سلاح با شلیک تیر هوایی و با اجرای طرح مهار، متهمان را بازداشت کردند.
رئیس پلیس آگاهی پایتخت بیان کرد: تحقیقات ابتدایی کارآگاهان نشان داد، متهمان قصد ارتکاب اعمال مجرمانه‌ای را از جمله موبایل قاپی در خیابان ۱۷ شهریور را داشتند که دستگیر شده‌اند.
وی با بیان اینکه از متهمان ۲ قبضه سلاح سرد کشف شد، گفت: متهمان پس از انتقال به اداره ۱۸ پلیس آگاهی تهران در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر چندین فقره موبایل قاپی اعتراف کردند.
سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی در پایان خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهمان برای تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگاهان اداره ۱۸ پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.
پایان کار سارق زورگیر
فرمانده انتظامی شهرستان ری از دستگیری زورگیری که از افراد مراجعه کننده به پارک‌ها در محدوده باقرشهر سرقت می‌کرد، خبر داد.
سرهنگ محمد قاسم طرهانی فرمانده انتظامی شهرستان ری گفت: در پی مراجعه و شکایت چند تن از شهروندان در هفته‌های اخیر در خصوص سرقت به عنف در محدوده باقرشهر، پیگیری موضوع سریعاً به صورت ویژه در دستور کار عوامل عملیات کلانتری ۱۷۵ این فرماندهی قرار گرفت.
این مقام انتظامی در ادامه ابراز داشت: مأموران کلانتری باقرشهر با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم، استفاده از بانک اطلاعاتی مجرمان سابقه دار و پایش تصویری، در نهایت در بیست ششم اردیبهشت ماه سال جاری هویت و مخفیگاه متهم را که دارای سابقه بود، شناسایی شد.
وی گفت: با به دست آوردن این اطلاعات بلافاصله با هماهنگی‌های قضائی تیمی از مأموران در روز گذشته به مخفیگاه متهم در محدوده باقرشهر این شهرستان مراجعه و طی یک عملیات غافلگیرانه متهم را در مخفیگاهش دستگیر و در بازدید از مخفیگاه وی ۲ قبضه سلاح سرد (قمه-چاقو) کشف که به همراه متهم به کلانتری منتقل کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان ری تصریح کرد: متهم ۲۶ ساله پس از انتقال به مقر انتظامی به بزه انتسابی سرقت به عنف در محدوده باقرشهر معترف و تا کنون ۵ شاکی شناسایی و به کلانتری دعوت شده‌اند، متهم نیز پس از تشکیل پرونده تحویل دادسرای شهرستان ری شد.
سرهنگ طرهانی با اشاره به اینکه برقراری امنیت پایدار در جامعه نیازمند مشارکت همگانی با پلیس است، از شهروندان خواست: اطلاعات و اخبار خود در زمینه مسائل انتظامی را سریعاً از طریق تلفن ۱۱۰ با پلیس در میان بگذارند.
دستبند پلیس بردستان سارق موبایل قاپ
فرمانده انتظامی شهرستان ری از دستگیری موبایل قاپ حرفه‌ای و سابقه دار محدوده باقرشهر در حین سرقت خبر داد و گفت: متهم تا کنون به ۶ فقره سرقت معترف شده است.
سرهنگ محمد قاسم طرهانی فرمانده انتظامی شهرستان ری گفت: در پی افزایش سرقت موبایل قاپی در هفته‌های اخیر در محله باقرشهر رسیدگی به موضوع و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار تیم عملیات کلانتری ۱۷۵ این فرماندهی قرار گرفت و گشت زنی‌های هدفمند افزایش پیدا کرد.
وی گفت: در پی گشت زنی‌های هدفمند در ساعات پیک جرایم در نقاط جرم خیز، روز گذشته مأموران به یک دستگاه موتورسیکلت مشکوک می‌شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ری افزود: با تحت نظر قرار دادن موتورسوار، مأموران متهم را هنگام موبایل قاپی از شهروندی مشاهده و در حالی که قصد داشت با سرعت متواری شود در یک تعقیب و گریز کوتاهی زمین گیر و دستگیر شد.
این مقام انتظامی تصریح کرد: در بررسی اولیه ۲ دستگاه تلفن همراه هوشمند مسروقه از وی کشف و به همراه متهم به کلانتری انتقال داده شد.
سرهنگ طرهانی خاطر نشان کرد: در تحقیقات انجام شده متهم به ۶ فقره سرقت موبایل قاپی در محدوده باقرشهر معترف که تا کنون ۲ شاکی به کلانتری مراجعه و سارق را شناسایی نموده که پس از اخذ شکایت شکات، تشکیل پرونده و پایان تحقیقات متهم تحویل مراجع قضائی شد
دستگیری سارقان منزل
سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری تهران، از دستگیری ۲ مرد جوان که با همکاری یکدیگر از منازل مسکونی سرقت می‌کردند خبر داد.
سرهنگ پیمان لطیفی سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری تهران گفت: تیم عملیات کلانتری ۱۳۵ آزادی در حال گشت زنی در محدوده اتوبان ستاری تهران بودند که به یک خودروی پراید با دو سرنشین که منازل مسکونی را زاغ زنی می‌کردند، مشکوک و تحت مراقبت‌های ویژه پلیسی قرار دادند.
وی گفت: متهمان در همین حین به طرف یکی از منازل رفته و یکی از متهمان اقدام به ورود به منزل می‌کند که مأموران به سرعت برای دستگیری متهمان وارد عمل شدند و آنان را رو دستگیر کردند.
این مقام انتظامی گفت: در بررسی‌های بیشتر از خودروی متهمان آلات و ادوات سرقت، یک تابلو فرش، تعدادی کفش و ۵ دستگاه تلفن همراه کشف شد.
سرهنگ لطیفی با اشاره به سوابق متهمان ۳۳ و ۵۳ ساله در امر سرقت خاطرنشان کرد: متهمان دارای سوابق متعدد سرقت بوده و طی بازجویی‌های اولیه به ۱۷ فقره سرقت مشابه در سطح شهر تهران اعتراف کردند.
سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری تهران در پایان افزود: متهمان همراه با پرونده قضائی برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

لینک کوتاه : https://kalannews.ir/?p=42171

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.