به گزارش خبرنگار مهر، در جریان مجمع عمومی فدراسیون تیروکمان که امروز به صورت وبیناری برگزار شد، سید محمد پولادگر با اشاره به اینکه ترکیب تیم ملی از ۶ تا ۷ استان انتخاب شده‌اند، اظهار کرد: هرچند بیش از ۵۰ درصد بازیکنان تیم‌ملی از استان تهران هستند اما اتفاق خوبی است که دانش فنی در رشته تیر و کمان در سطح کشور توزیع شده است.
وی با بیان اینکه تیر و کمان رشته المپیکی و پارالمپیکی است و پر افتخارترین ورزشکار پارالمپیکی با سه مدال طلا از رشته تیر و کمان است، ادامه داد: این یک استثنا است که در المپیک ریو ورزشکار ایرانی هم در المپیک و هم در پارالمپیک شرکت کرد.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزیر ورزش و جوانان با اشاره به گزارش‌های ارائه شده از سوی فدراسیون تیر و کمان خاطرنشان کرد: اینکه شاهد حضور فعال زنان در هیات رئیسه، نماینده باشگاه‌ها و نماینده استان‌ها هستیم و حتی تعداد داوران زن در حوزه بین‌المللی بیشتر از مردان است، از نکات مثبت است. رشته تیر و کمان امکان حضور بانوان را دارد و این یک فرصت استثنایی برای بانوان کشور به شمار می‌آید.
پولادگر همچنین نسبت به کسب کرسی‌های تاثیر گذاری از سوی اعضای فدراسیون تیر و کمان ابراز رضایت کرد اما از برگزار نشدن مجامع سالانه هیات های استانی این رشته طی سال گذشته انتقاد کرد و گفت: سال ۱۴۰۰ مجامع سالیانه استان‌ها از سوی فدراسیون تیر و کمان برگزار نشد درحالیکه باید صورت‌های مالی استان‌ها برای فدراسیون ارسال شود و مجامع آن‌ها به صورت سالانه برگزار شود تا شاهد ایجاد مشکلات مالی، بیمه‌ای و…نباشیم چرا که در غیر این صورت شرایط سختی حاکم خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه مجامع سالیانه هیات های استانی حتما باید برگزار شود، گفت: در این صورت است که حال تیروکمان خوب خواهد بود. تیر و کمان رشته المپیکی است و استعداد کسب مدال در المپیک و پارالمپیک در این رشته وجود دارد. یکی از شاخص‌های ارائه کمک‌های مالی از سوی وزارت ورزش و جوانان به فدراسیون‌ها هم کسب مدال در مسابقات المپیک، جهانی و آسیایی است.
پولادگر گفت: امیدوار هستیم در المپیک پاریس مدال کسب کنیم و اینگونه به تعداد رشته‌های صاحب مدال کشور در المپیک اضافه شود، در عین حال تلاش خواهیم کرد به فدراسیون تیر و کمان کمک مالی داشته و شاهد حضور قدرتمند در بازی‌های آسیایی و المپیک باشیم.