به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، به نظر می‌رسد کره شمالی خود را برای بهبود روابط با همسایه جنوبی آماده می‌کند.

خواهر پر نفوذ «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی و رئیس حزب کارگران این کشور در تازه‌ترین اظهارات خود درباره روابط میان دو کره نسبت به از سرگیری مذاکرات صلح آمیز با سئول ابراز امیدواری کرده است.

کیم یو جونگ ضمن اشاره به اینکه در صورت مشاهده رفتارهای احترام آمیز از سوی مقامات کره جنوبی می‌توان نسبت به برقراری صلح با سئول امیدوار بود، تصریح کرد: «معتقدم که احترام و فهم متقابل (میان دو کره) کلیدی ترین نکته در توسعه روابط است.»

او افزود: «احساس می‌کنم که فضای اجتماعی مردم کره جنوبی هم به گونه‌ای است که خواستار برطرف شدن موانع و حل اختلافات میان دو کره هستند به طوری که صلح و ثبات در سریع‌ترین زمان ممکن میان طرف‌ها شکل گیرد. ما هم همین آرزو را داریم.»

اظهارات خواهر رهبر کره شمالی در حالی است که وی روز جمعه نسبت به سیاست‌های یک بام و دو هوای کره جنوبی در قبال همسایه شمالی خود و کارشکنی‌های سئول در شکل گیری فضای دوستانه میان دو طرف اظهار تأسف کرده بود.

گفتنی است که مون جای این رئیس جمهور کره جنوبی سال ۲۰۱۷ به واسطه یکی از مهم‌ترین شعارهای انتخاباتی خود که همان بهبود روابط دوجانبه با پیونگ یانگ و توسعه همکاری‌های تجاری بود در انتخابات کشورش به پیروزی رسید.