• امروز : جمعه - ۱۷ آذر - ۱۴۰۲

آکادمی فوتبال معتبر باید چه ویژگی ‌هایی داشته باشد؟

 • 11 مهر 1402 - 14:09
آکادمی فوتبال معتبر باید چه ویژگی ‌هایی داشته باشد؟

کودکان و نوجوانانی که به ورزش بسیار محبوب و پر طرفدار فوتبال علاقه مند هستند، باید تکنیک ‌های آن را به صورت اصولی و حرفه‌‌ای از اساتید مجرب این رشته بیاموزند‌.

آموزش دیدن این افراد با انگیزه در آکادمی فوتبال معتبر از جمله آکادمی استعدادیابی فوتبال سایدا ، باعث رشد و پیشرفت مهارت و توان مندی آنها به بهترین نحو و داشتتن آینده‌ ای مطمئن و درخشان خواهد شد.

در ادامه درباره ویژگی های مدرسه فوتبال استاندارد توضیح می دهیم.

آکادمی فوتبال چیست؟

در مدارس فوتبال، کلاس های متعددی برای آموزش مهارت های تکنیکی و تاکتیکی به بازیکنان برگزار می شود‌. هدف این آکادمی ها، پرورش بازیکنانی حرفه ای و متخصص در پست های مختلف دروازه بان، مدافع، هافبک و مهاجم است.

ورزش کاران با هر میزان سطح مهارت با شرکت در مدارس فوتبال، میزان توان مندی ها و تخصص خود را ارتقا داده و به بازیکنانی فوق حرفه ای برای شرکت در مسابقه های رسمی و جهانی تبدیل خواهند شد.

چه کلاس هایی در آکادمی فوتبال برگزار می شود؟

در مدارس فوتبال، برنامه ها و کلاس‌ های مختلفی برای بازیکنان برگزار می کنند تا آن ها به صورت اصولی مهارت های لازم این ورزش را یاد گرفته و پیشرفت کنند.

یکی از این برنامه ها، ارائه برنامه تغذیه است تا بازیکنان بدنی سالم، اندامی متناسب و ایده آل برای انجام این ورزش داشته باشند.

کلاس های آموزش تکنیک، تاکتیک، آمادگی جسمانی، بدن سازی، روان شناسی، ریکاوری و علمی فوتبال یه صورت منظم برای شرکت کنندگان برگزار می شود.

در این آکادمی ها مربیان ایرانی یا خارجی دارنده مدرک و سابقه مربی گری، حضور دارند. میزان پیشرفت بازیکنان با سطح دانش مربی و نحوه عملکرد او رابطه مستقیم دارد، به همین دلیل از مربیان فوتبال و بدن سازی حرفه ای و دارای گواهینامه بین المللی برای آموزش استفاده می شود.

حضور کادر پزشکی مجرب در مدارس فوتبال اهمیت زیادی دارد، زیرا بازیکنان در معرض آسیب های مختلفی قرار دارند که نحوه بهبود آن ها در عملکرد و روحیه بازیکنان تاثیر بسیار زیادی می گذارد.

نحوه آنالیز بازیکنان در آکادمی فوتبال چگونه است؟

در برخی از آکادمی ها از تمرینات بازیکنان فیلم برداری می شود تا مربیان و کادر فنی میزان پیشرفت آن ها را آنالیز کنند. ثبت مستمر عملکرد بازیکنان، باعث می شود نقاط قوت و ضعف خود را شناخته و برای بهبود و رفع آن تلاش کنند.

بازیکنان ماهانه آزمایش های بدنی انجام می دهند و قد، وزن، میزان چربی، توده عضلانی آن ها کنترل می شود. هدف از انجام این آزمایش ها، افزایش آمادگی فنی و اطمینان از سلامت کامل بازیکنان است.

اگر بازیکنی مصدوم شود، تیم پزشکی و توان بخشی وضعیت جسمی و روحی او را به صورت اختصاصی کنترل کرده و شرایط را برای بهبود کامل و سریع تر وی فراهم می کنند.

استعدادیابی فوتبال سایدا

آکادمی فوتبال چه امکاناتی دارد؟

یک مدرسه فوتبال استاندارد و با کیفیت باید دارای امکانات متعددی با سطح بالا باشد تا بازیکنانی حرفه ای و آینده دار تربیت کند. مراکز فاقد امکانات نه تنها به پیشرفت بازیکنان کمک نمی کنند، بلکه باعث افت آن ها می شوند.

به طور کلی، مراکز فوتبال باید از امکانات زیر برخوردار باشند:

 • زمین تمرین مصنوعی در ابعاد ۳G و ۴G
 • زمین چمن استاندارد برای انجام تمرینات تکنیکی و تاکتیکی
 • کلاس های هوشمند برای آموزش های تئوری
 • باشگاه ورزشی
 • سالن‌ های مجهز بدن سازی
 • استخر، سونا، جکوزی
 • اتاق ماساژ و ریکاوری
 • استراحت گاه
 • سالن غذاخوری

آشنایی با آکادمی فوتبال سایدا

شرکت در یک آکادمی درجه یک با مربیان معتبر، در سرنوشت و آینده کاری بازیکنان تاثیر بسیار زیادی دارد. آکادمی فوتبال سایدا با برخورداری از حداکثر استانداردها، به پیشرفت و رشد افراد مستعد در هر سطحی که باشند، کمک می‌کند.

در سراسر ایران، تمام کسانی که به فوتبال علاقه مند هستند، می توانند برای گسترش توان مندی ها و دیده شدن استعداد خود در این آکادمی شرکت کنند.

در ادامه درباره خدمات و مزایای شرکت در این آکادمی توضیح می ­دهیم.

آکادمی فوتبال سایدا چه مزایایی دارد؟

مهم ترین مزیت و برتری این آکادمی، برخورداری از بهترین و مجرب ترین اساتید ایرانی و بین المللی برای کشف، آموزش، سنجش استعداد و مهارت بازیکنان و حمایت از آن ها است.

مطابق با استاندارد آکادمی پروکمپ ۹۰ پرتغال و سایدا، حداقل مدرک برای مربیان ایرانی B آسیا و برای مربیان اروپایی رتبه ۲ یوفا تعیین شده است.

فرایند آموزش فوتبال در این آکادمی بر اساس استاندارد های جهانی بوده و پس از هر دوره، ۲ گواهی از طرف پروکمپ پرتغال و سایدا به متقاضیان داده خواهد شد. پروکمپ ۹۰ پرتغال در این کشور و اتحادیه اروپا معتبر است.

خدمات ارائه ‌شده در آکادمی فوتبال سایدا

آکادمی سایدا خدمات متعددی به ورزش‌کاران ارائه می‌دهد، این خدمات به ۴ دسته آموزش، برگزاری بوت کمپ های تخصصی برای هر پست، اپلیکیشن و ترانسفر بازیکن تقسیم می‌شود.

آموزش از طریق اپلیکیشن خدمت نوینی است که با ارائه فیلم های آموزشی و برنامه های مختلف به ورزش کاران کمک می کند مهارت، قدرت بدنی و دانش خود را گسترش داده و به سطح بالاتری صعود کنند.

یکی از مزایای مهم اپلیکیشن سایدا، امکان شناسایی استعداد های ورزشی درخشان گمنام سراسر ایران، پرورش و معرفی آن ها به باشگاه های معتبر فوتبال است. مزیت بعدی این اپلیکیشن را باید امکان استفاده از آن در سراسر ایران بدون هیچ‌گونه محدودیت دانست.

مربیان و کارشناسان ورزشی از طریق این اپلیکیشن، پس از مشاهده فیلم های ارسالی ورزش کاران، فعالیت ها و عملکرد آن ها را به صورت مرتب نظارت و بررسی کرده و دستورات و تذکرات لازم را به بازیکنان گوشزد خواهند کرد.

ورزش کاران پس از ثبت نام، چالش ها و کار های درخواستی تیم فنی را انجام داده و فیلم آن را ارسال می کنند. کادر فنی پس از بررسی فیلم ها، سطح فنی بازیکنان را تعیین کرده و آن ها را به یکی از رده های آموزشی منتقل می کند.

بازیکنان در مدت دوره آموزشی با ضبط فیلم از بازی خود و بارگذاری آن در اپلکیشن، می توانند رتبه و نمره خود را متناسب با گروه سنی که دارند، در پروفایل شخصی خود مشاهده کنند.

این فیلم ها توسط گروه فنی آکادمی آنالیز شده و ۱۰۰ نفر از ورزش کارانی که نمره بالاتری داشته باشند، به مرحله بعد صعود می‌کنند.

بوت کمپ های سایدا چه ویژگی هایی دارد؟

بوت کمپ های سایدا با حضور مربیان مجرب ایرانی و اروپا برگزار شده و در پایان ورزش کاران متقاضی، ترانسفر می‌شوند.

ورزش کاران متقاضی بوت کمپ تابستانه باید ۷ الی ۱۶ سال و بوت کمپ تخصصی باید ۱۷ الی ۲۰ سال داشته باشند. این بوت کمپ های تخصصی در پست مهاجم، مدافع، هافبک و دروازه بان برگزار می‌شود.

جمع ‌بندی

سطح کیفی و علمی آکادمی فوتبال در میزان مهارت و توان مندی ورزش کاران نقش بسیار مهمی دارد. مدارس فوتبال باید دارای امکانات متعدد استانداردی باشند تا استعداد و مهارت متقاضیان به بهترین نحو پرورش یافته و شکوفا شود.

حضور مربیان مجرب، برخورداری از سالن و زمین های مجهز، با کیفیت و استاندارد، برگزاری بوت کمپ ها و مسابقات مختلف برخی از عواملی هستند که به افزایش مهارت، آمادگی و دانش بازیکنان کمک کرده و باعث تبدیل شدن آن ها به بازیکنانی فوق العاده حرفه ای و جهانی می شود.

لینک کوتاه : https://kalannews.ir/?p=48450

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.