به گزارش مهر، هفدهمین دوره مسابقات قهرمانی والیبال نوجوانان جهان (زیر ۱۹ سال) از ۲ تا ۱۱ شهریور به میزبانی تهران و در دو سالن دوازده هزار نفری آزادی و سالن فدراسیون والیبال برگزار می شود.

تیم ایران در گروه A مسابقات با تیم‌های نیجریه، لهستان، گواتمالا و هند همگروه است و در روز نخست باید مقابل گواتمالا صف آرایی می‌کرد اما با توجه به کناره گیری گواتمالا از رقابت‌ها به دلیل تست مثبت تعدادی از بازیکنانش این دیدار با نتیجه سه بر صفر به سود ایران همراه شد.

بنابراین ملی پوشان ایران در روز نخست مسابقات استراحت کردند تا در گام نخست امروز (چهارشنبه) از ساعت ۱۹ مقابل هند صف آرایی کنند. هندی‌ها روز سه شنبه با نتیجه سه بر یک از سد نیجریه عبور کردند. هند در سال ۲۰۰۳ بر سکوی سوم جهان قرار گرفته است.

تیم والیبال نوجوانان ایران تاکنون در ۱۲ دوره مسابقات قهرمانی جهان شرکت کرده است که ۶ بار بر روی سکو قرار گرفت. آخرین قهرمانی ایران به سال ۲۰۱۷ برمی‌گردد که تیم نوجوانان ایران باهدایت محمد وکیلی روی سکوی قهرمانی جهان ایستاد. آخرین دوره مسابقات نیز سال ۲۰۱۹ به میزبانی تونس برگزار شد و با قهرمانی ایتالیا به پایان رسید. تیم‌های روسیه و آرژانتین نیز به ترتیب روی سکوی نایب قهرمانی و سومی مسابقات ایستادند و تیم ایران پس از مصر (تیم چهارم مسابقات) در رده پنجم ایستاد.

تیم والیبال نوجوان با هدایت مسعود آرمات در مسابقات شرکت دارد و ملی پوشان برای کسب سومین قهرمانی ایران در جهان تلاش خواهند کرد. ایران با ۲ قهرمانی، ۲ نایب قهرمانی و ۲ مدال برنز در رتبه سوم پرافتخارترین تیم‌های والیبال نوجوانان زیر ۱۹ سال جهان قرار دارد و صربستان با ۲ قهرمانی در جایگاه چهارم ایستاده است.

آرمات در آخرین مصاحبه خود اعلام کرد که قول قهرمانی نمی‌دهد اما تمام تلاش خود را خواهند کرد!

گروه بندی انجام شده به شرح زیر است:

گروه A: ایران – نیجریه – لهستان – گواتمالا – هند

گروه B: ایتالیا – جمهوری چک – برزیل – کلمبیا – بلاروس

گروه C: روسیه – بلغارستان – کامرون – بلژیک – تایلند

گروه D: آرژانتین – مصر – آلمان -کوبا – جمهوری دومینیکن

*چهارشنبه ۳ شهریور

گروه A: سالن دوازده هزار نفری

لهستان – نیجریه – ساعت ۱۳

ایران – هند – ساعت ۱۹

گروه B: سالن دوازده هزار نفری

برزیل – بلاروس- ساعت ۱۰

ایتالیا – چک – ساعت ۱۶

گروه C: سالن فدراسیون والیبال

بلغارستان – روسیه – ساعت ۱۳

تایلند- کامرون – ساعت ۱۶

گروه D: سالن فدراسیون والیبال

آرژانتین – آلمان – ساعت ۱۰

مصر – دومینیکن – ساعت ۱۹