به گزارش خبرگزاری مهر، نصراله پریچهره با بیان اینکه بر اساس اساسنامه جدید، مجامع انتخاباتی برگزار می شود، اظهار داشت: ۱۸ اردیبهشت مجمع انتخاباتی فدراسیون تیراندازی با کمان به عنوان نخستین مجمع برگزار و تا پایان سال ۱۴۰۱ انتخابات، ۱۶ فدراسیون دیگر نیز برگزار می شود.

وی با اشاره به برگزاری مجامع انتخاباتی فدراسیون تیراندازی با کمان در تاریخ ۱۸ اردیبهشت این نکته را مورد توجه قرار داد که دوره ریاست فدراسیون‌های شمشیربازی(۲۵ اردیبهشت)، سوارکاری(۲۳ خرداد)، بدمینتون(۳ مرداد)،اسکواش(۲۶ شهریور)، بولینگ و بیلیارد(۳۰ مهر)، گلف(۲۳ دی)، ورزش کارگری(۵ اسفند)، قایقرانی(۷ اسفند)، انجمن‌های ورزشی(۱۶ اسفند)، هندبال(۲۰ اسفند) هاکی(۲۱ اسفند)، ورزش‌های سه‌گانه(۲۲ اسفند)، کاراته(۲۳ اسفند)، جودو(۲۵ اسفند) و فدراسیون ناشنوایان(۲۶ اسفند) به اتمام می رسد.

سرپرست اداره کل امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی همچنین تاکید کرد: انتخابات ۱۶ فدراسیون ورزشی در سال ۱۴۰۱ براساس اساسنامه جدید انجام می شود به این ترتیب که فراخوان ثبت‌نام از کاندیداهای احراز پست ریاست فدراسیون‌های ورزشی، ۱۲۰ روز قبل از اتمام دوره ریاست فدراسیون‌ها صورت خواهد گرفت.

وی همچنین زمان برگزاری مجامع انتخاباتی دو فدراسیون دوچرخه‌سواری و ژیمناستیک را منوط به مشخص شدن اعضای کمیسیون‌های ورزشکاران، داوران و مربیان این فدراسیون‌ها عنوان کرد و اظهار داشت : پس از انجام این مهم فراخوان ثبت نام ارائه خواهد شد.

پریچهره با بیان این که تکلیف کمیسیون‌های فدراسیون‌ ژیمناستیک تا پایان فروردین ماه مشخص می شود، گفت: تاریخ ثبت‌نام از کمیسیون‌های فدراسیون ژیمناستیک، ۲۸ اسفندماه اعلام شده بود و فرصت ۶ روزه مدنظررعایت نشده بود. لذا مقرر شد دبیر مجمع نسبت به فراخوان مجدد ثبت نام بر اساس دستورالعمل هر کمیسیون اقدام کند.

وی افزود: دکتر سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان و سید محمد پولادگر، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای، در خصوص برگزاری مجامع انتخاباتی مطابق اساسنامه و در زمان مقرر بسیارتاکید دارند واین مهم قطعا با اهتمام ویژه انجام خواهد شد.

سرپرست اداره کل امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی در ادامه توضیحانی را درخصوص برگزاری ۶ مجمع سالیانه با توجه به اعلام آمادگی فدراسیون ها طی سال جاری ارائه کرد و گفت: مجامع سالیانه فدراسیون‌ها از تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه و به ترتیب مجامع سالیانه فدراسیون‌های نجات غریق وغواصی (۴مرداد) وزنه‌برداری(۵مرداد)، والیبال(۹مرداد)، جانبازان ومعلولین(۱۱مرداد)،بولینگ و بیلیارد (۱۲ مرداد)و کاراته(۱۹مرداد) برگزار می شود.

منبع : مهر