به گزارش مجله ، باشگاه تراکتور امروز(سه‌شنبه) پاکو خمز اسپانیایی را به عنوان جانشین قربان بردیف انتخاب کرد. پاکو خمز ۵۲ ساله سابقه مربی‌گری در لالیگا و سکوندا دیویژن (لالیگای ۲) اسپانیا و آپرتورا و کلاسورای مکزیک را دارد. او در فصل ۲۳-۲۰۲۲ بدون تیم بوده و حالا به عنوان سرمربی تراکتور انتخاب شده است.
این مربی اسپانیایی از فصل ۰۷-۲۰۰۶ کارش را در آلکالای اسپانیا شروع کرد و تا کنون هدایت هشت تیم را برعهده داشته است. او در این مدت در ۴۵۶ دیدار روی نیمکت‌ تیم‌هایش نشسته که حاصل آن ۱۲۸ برد، ۱۳۲ مساوی و ۱۷۶ باخت بوده و هیچ جامی در این سال‌ها کسب نکرده است. آمار او در لیگ‌هایی که سرمربی‌گری کرده به شرح زیر است:
لالیگا
برد: ۵۷
مساوی: ۳۴
باخت: ۹۹
میانگین امتیاز: ۱.۰۸
لالیگا ۲
برد: ۵۶
مساوی: ۶۶
باخت: ۵۰
میانگین امتیاز: ۱.۳۶
لیگ آپرتورا مکزیک
برد: ۷
مساوی: ۶
باخت: ۴
میانگین امتیاز: ۱.۵۹
لیگ کلاسورا مکزیک
برد: ۵
مساوی: ۶
باخت: ۶
میانگین امتیاز: ۱.۲۴
پاکو خمز تاکنون روی نیمکت آلکالا، کوردوبا، کارتاخنا، لاس پالماس، رایو وایه‌کانو، گرانادا، کروز آزول و ایبیزا نشسته است که آمار او به تفکیک تعداد روزهای کاری، برد، مساوی، باخت، بازیکنان استفاده شده، میانگین گل زده و خورده و میانگین امتیاز کسب شده در تیم‌های تحت هدایتش به شرح زیر بوده است:

همچنین آمار فصل به فصل پاکو خمز شامل تعداد برد، تساوی، باخت، امتیازات کسب شده، میانگین امتیاز کسب شده و جایگاه پایانی‌ تیم‌هایی که هدایت آن را برعهده داشته، به شرح زیر است:

منبع